Oyun

Helldivers 2, Steam Oyuncu Rekorunu Sürdürüyor

Arrowhead Game Studios’un geliştirdiği ve Sony PlayStation Studios’un yayınladığı bilim kurgu üçüncü şahıs nişancı oyunu Helldivers 2, Steam oyuncu rekorunu kırmaya devam ediyor.

8 Şubat tarihinde PC ve PS5 için çıkış yapan Helldivers 2, Steam’e çıkmasından bir gün sonra oyun, 81.840 eşzamanlı oyuncuyla kısa müddette Valve hizmetinde şimdiye kadar PlayStation Studios tarafından yayınlanan en tanınan oyun haline geldi. Bu hafta sonu Helldivers 2’nin popülaritesi daha da arttı. SteamDB‘ye nazaran oyun, dorukta 155.926 oyuncu ile neredeyse iki kat daha fazla eşzamanlı oyuncu getirdi.

Karşılaştırıldığında, 2015 yılında üstten aşağıya nişancı olarak piyasaya sürülen birinci Helldivers oyunu, SteamDB’ye nazaran Ekim 2017’de sırf 6.744’lük en yüksek eş vakitli oyuncu sayısına sahipti. Bu ortada bu oyun, Sony Computer Entertainment’ın Windows için çıkardığı birinci PC oyunuydu.

Çıkışında oyunun çökmeler ve eşleştirme üzere bir dizi çıkış tarihi sorunu vardı. Arrowhead, bu meselelerden kimilerini düzeltmek için Cuma günü Steam’de bir yama yayınladı ve Cumartesi günü PS5 sürümü için de birebirini yaptı.

Arrowhead, Helldivers 2 için lansman sonrası fiyatsız içerik konusunda birçok planı olduğunu esasen açıklamıştı fakat bu eklemelerle ilgili detaylar şimdi açıklanmadı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu