Teknoloji

Google Pixel Fold 2 ekranı için büyük değişiklik!

Katlanabilir telefon kesimi her yıl daha da gelişiyor. Büyük teknoloji şirketleri de bu pazardan hisse almaya çalışıyor. Geçtiğimiz sene Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O etkinliğinde, Google şirketin birinci katlanabilir telefonu olan Pixel Fold’u amiral gemisi özellikleri ile tanıtmıştı. Ortaya çıkan son argümanlara nazaran şirket bu yılki aktiflikte de Google Pixel Fold 2 aygıtını daha büyük bir ekran ile tanıtacak. İşte Google Pixel Fold 2 ekranı hakkında detaylar…

Google Pixel Fold 2 7.9-inçlik bir iç ekran ile gelecek

Şubat ayının başlarında Google’ın beklenen katlanabilir telefonunu gösteren birtakım fotoğraflar ortaya çıkmıştı. Şimdiki raporlar ise şirketin ikinci katlanabilir telefonunun ekranı hakkında ayrıntıları ortaya çıkarıyor. Paylaşılan görsellere nazaran Pixel Fold 2 6.4-inçlik dış ve 7.9-inçlik iç ekranı ile birinci aygıta nazaran daha büyük bir dizayna sahip olacak.

Ortaya çıkan sızıntılara baktığımız vakit, yeni katlanabilir Pixel aygıtın bilhassa art tarafta büyük değişiklikler ile geleceğini öngörebiliyoruz. Aygıtın art tarafında evvelki seride gördüğümüz orta bölgedeki alışık olduğumuz Pixel kamerasının yerine sol üst tarafa taşınmış olan dikdörtgen bir dizayna sahip üçlü kamera görüyoruz.

Pixel Fold 2’nin iç ekranının sağ üst tarafında ise bizi yeni bir sensör ile gelecek olan ekran altı kamera karşılıyor. Ayrıyeten, raporlara nazaran Fold 2 birinci versiyona nazaran daha ince ve keskin sınırlara sahip olacakken, daha uzun bir de gövde ile tanıtılacak. Ölçülere gelecek olursak, aygıtın 155.2 x 77.1 x 10.54 mm bir kasaya sahip olması bekleniyor.

Şu anlık özellikleri hakkında rastgele bir ayrıntı olmamasına karşın, Google Pixel Fold 2’nin Google’ın tanıtması beklenen Tensor G4 işlemci ile piyasa sürülmesini bekliyoruz. Ek olarak, katlanabilir telefon 16GB LPDDR5 RAM ve 256GB UFS 4.0 depolama ile ortaya çıktı. Google tarafından bir tanıtım tarihi verilmese de yeni Fold telefonun evvelce de olduğu üzere I/O 2024 etkinliğinde tanıtılması ve Pixel 9 serisi ile birlikte piyasaya sunulması çok yüksek ihtimal.

Peki ya siz Pixel Fold 2 hakkında neler düşünüyorsunuz? Aygıtın yeni dizaynını beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu