Teknoloji

Google, Avrupa’da değişime gidiyor!

Son devrin en çok konuşulan şirketlerinden Google, Avrupa Birliği tarafından yürürlüğe koyulacak olan Dijital Pazarlama Düzenlemesi çerçevesinde büyük değişikliklere gidecek. Bilhassa teknoloji firmaları ortasındaki rekabeti artırmayı amaçlayan AB, Google’ın Avrupa’daki faaliyetlerini detaylarıyla incelemişti.

Şirketin üst seviye yöneticilerinden Oliver Bethell mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada yeni düzenlemelere ahenk sağlayabilmek ismine aylardır çalıştıklarını söz ederken, başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi. İşte tüm detaylar…

Google, Avrupa Birliği pürüzüne mi takılacak?

Bethell, Avrupa Birliği ülkelerindeki arama sonuçlarını gözle görülür biçimde değiştireceklerini belirtiyor. Böylelikle tüketiciler, gereksinimleri olan bilgiye veri güvenliklerini koruyarak ulaşabilecekler. Bundan bu türlü YouTube ve Chrome başta olmak üzere birçok Google hizmeti, öbür hizmetlerle ilişki kurabilmek için müsaade istemek zorunda kalacak. Ayrıyeten firmanın uygulama geliştiricileri için kullanıcı kapalılığı merkezli bir yol haritası hazırladığı da konuşuluyor.


Google, yeni Avrupa Birliği düzenlemeleri karşısında ne yapacak?

Google geçtiğimiz günlerde Dijital Pazarlama Düzenlemesi’nin getirdiği üçüncü parti özgürlüğüne ahenk sağladığını açıklamıştı. Bu kapsamda, Avrupa Birliği ülkelerindeki Android kullanıcıları artık diğer uygulama marketlerden de alışveriş yapabilecek. Ancak kullanıcıların faydasına üzere görünen bu değişikliklerin AB dışında yürürlüğe girip girmeyeceği şu an için muhakkak değil.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Avrupa Birliği’nin stratejisi gerçek mu? Google ne yapmalı? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok kıymetli.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu