Oyun

Game Pass Aile Planı Testleri Başladı

Uzun vakittir beklenen Game Pass Aile Planı testleri bu hafta prestijiyle başladı. Xbox Insider kullanıcılarının iştirakte bulunabildiği testler, şimdilik yalnızca İrlanda ve Kolombiya ülkelerinde geçerli. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz Nisan ayında Windows Central tarafından yayınlanan bir raporla, Game Pass aile planı üzerinde çalışıldığını ve bu yıl bitmeden hayata geçirilmesinin planlandığını öğrenmiştik. En fazla beş oyuncunun, tek bir abonelik ile birebir kütüphaneden faydalanabileceği söylenmişti. Ne var ki bahsi geçen beş oyuncunun birebir ülke hudutları içerisinde bulunmasının gerekiyor.

Aynı raporda, Amerika menşeli yazılım devinin bu planı hayata geçirmeyi uzun vakittir düşündüğünden de bahsedilmiş. Telif ve üçüncü taraf yayıncıların fiyatlarının nasıl dağıtılacağına dair soru işaretlerini aşmaya çalışıyor olsa da, görünüşe nazaran nihayete erdirilmek üzere olduğuna da dikkat çekilmişti.

Game Pass Aile Planı için Vakit Yakın Olabilir

Bahsi geçen plan için bekleyiş devam eder iken, bu hafta prestijiyle İrlanda ve Kolombiya ülkelerinde yaşayan kullanıcılar ile başlayan ve yalnızca Xbox Insider kullanıcılarının iştirakte bulunabildiği test ile hem resmi duyuru yapıldı hem de beklenen günün epeyce yakın olduğu belirli oldu.

Game Pass Ultimate için düşünülen bu özellik ile aylık yahut yıllık abonelik satın alan kullanıcılar, kendileri haricindeki dört arkadaşları ile paylaşabilecekler. Yani tek bir abonelik ile toplamda beş kişi birebir kütüphaneye erişim sağlayabilecek.

Microsoft şu an için rastgele bir fiyatlandırma bilgisi paylaşmış değil. Fakat alacağınız bir aylık Game Pass Ultimate aboneliğinin aile planı için on sekiz günlük üyeliğe dönüştürüleceği söylenmiş. Bu dönüşüm, mevcut abonelik için hiçbir kıymet kaybına yol açmayacakmış ve bir evvelki aboneliğe dönmek için de yeni aboneliğin bitmesini beklememiz gerekecekmiş.

Şu an için aile planı testinin ne İrlanda ve Kolombiya dışındaki ülkelerde ne vakit başlayacağı ne de sonuncu olarak hayata geçirileceği bilinmiyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu