Spor

Fred’in geri döneceği maç muhakkak oldu

Bu dönem Fenerbahçe’nin en vazgeçilmez oyuncularından biri olan Fred, sakatlık konusunda şanssız bir devir geçiriyor.

Sambacı, kasım ayında kasığından yaşadığı meşakkat nedeniyle 5 maç kaçırmıştı. Döndükten sonra kısa müddette eski formuna kavuşan deneyimli oyuncu, 21 Ocak’ta oynanan ve 1-1 sonuçlanan Samsunspor gayretinde sakatlığı nedeniyle 87. dakikada kenara gelmek zorunda kalmıştı.

Yıldız futbolcunun yapılan denetimlerinde sağ bacak uyluk ön bölgesinde tendon yırtılması tespit edilmiş ve tedavisine başlanmıştı. Fred’in dün denetim MR’ı çekildi. Sıhhat grubunun yaptığı incelemelerin akabinde Brezilyalı futbolcu alanda koşu çalışmalarına başladı. 30 yaşındaki orta saha oyuncusu, ayın 19’una kadar ferdi antrenmanları sürdürecek.

Fred’in amacı Kasımpaşa maçı

Bu tarihte Sambacı’nın bir kere daha MR’ı çekilecek. Çıkacak sonuca nazaran Fred, grupla çalışmalara başlayabilir. Şayet uygun senaryo gerçekleşirse, yıldız futbolcunun şubat ayının son haftasında oynanacak Kasımpaşa uğraşıyla birlikte formasına kavuşması hedefleniyor. Böylelikle başarılı oyuncu 6 resmi maç kaçırmış olacak. Güzelleşmenin beklenen seviyede olmaması halinde ise Fred alanlara dönmek için biraz daha beklemek zorunda kalacak. 

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu