Oyun

FIFA 23 Meslek Modu Ayrıntıları Ortaya Çıktı

FIFA 23 meslek modu, serinin yeni oyununun tanıtımları kapsamında yayınlanan yeni fragman ile tanıtıldı. Bakalım yeni oyundaki mod ne kadar gelişiyor? Ayrıntılar haberimizde.

EA Sports tarafından geliştirilmekte olan FIFA 23, Electronic Arts yayıncılığında PC (Epic Games Store, Origins ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Switch, Xbox One ve Xbox Series için 30 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulacak. Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni oynanış özellikleri ve HyperMotion2 teknolojisinin tanıtıldığı oyun için sırada büyük ilgi gören tarafları ortasında yer alan meslek modu var.

FIFA 23 Meslek Modu Tanıtıldı

Bugün yayınlanmış olan yeni fragman ile ayrıntılandırılan meslek modu ile ilgili olarak bir fragman ve oyunun resmi sayfası üzerinden ayrıntılı açıklamalarda bulunan Electronic Arts, oyuncuların favori teknik yöneticilerinin yerine geçmek istikametinde geri dönüşlerinin olduğunu lisana getirdi. Bu bağlamda da, FIFA 23 ile meslek moduna otuzdan fazlasının as olduğu üç yüz elliden fazla futbol yöneticisinin eklendiğini müjdeledi.

Favori teknik yöneticimizi seçtikten sonra, kıyafetini kendi tercihinize nazaran özelleştirdikten sonra başına geçeceği kulübü de seçebilecek yahut sıfırdan bir kulüp oluşturabileceğiz. Öbür bir deyişle, mesela başınızda “Jürgen Klopp Barça’yı yönetseydi nasıl olurdu?” formunda bir soru varsa bu yanıt bulmuş olacak.

Kariyer modu için bir başka yenilik, denetim edebileceğimiz Oynanabilir Değerli Anlar olacak. Bu sayede, bir maçı bütün olarak oynamak yerine, maçın sonucunu etkileyebileceğine inandığımız ve dinamik olarak oluşturulacak değerli anları oynayabileceğiz. Bu yeni tecrübe evvelki maç kademe kaydetme seçeneklerinin tümü ile mevcut olacağı için, sıradaki maçı baştan oynayabilecek yahut Etkileşimli Simülasyon seçeneğini seçebileceğiz.

Bir öbür yeniliğin de dinamik anlar olacağı söyleniyor. Bu anlar, birinci on teğe giriş, oyuncu olarak yeni bir kulübe katılma yahut teknik yönetici olarak kilit bir oyuncuyu satışa çıkartmak üzere büyük olaylar için dinamik olarak yaratılacak sinematik sahneler olacak.

Oyuncunuzun kişiliği saha içinde ve dışındaki hareketlerinize nazaran belirlenecek yeni oyuncu meslek kişiliği sistemi de FIFA 23 meslek modunun dikkat çeken yeniliği olacak. Mesela sakatlanmış olan grup arkadaşınızı ziyaret etmek yahut etmemek buna tesir edecek. Bununla birlikte, sarf ettiğiniz emeğin karşılığında aldığınız maaşınız ile teknolojik eserler yahut spor bir otomobil üzere yapacağınız yatırımlar, yeni fırsatları açmanın yanı sıra seçili özelliklerinizin artmasını sağlayacak. Bu da, her bir mesleğinizin bir başkasından farklı olması manasına gelecek.

Son olarak, hem kulübünüzün üçüncü kitini hem de kalecinizin kitini özelleştirebilmeniz de mümkün olacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu