Oyun

Electronic Arts Juventus FC ile Mutabakat İmzaladı!

Konami ile sona eren muahedenin akabinde, Electronic Arts Juventus FC kulübü ile yeni bir muahede yaptı. Muahedenin ayrıntıları ve dahası haberimizde sizi bekliyor.

Hatırlatma yapmak gerekirse, 2019 yılının Temmuz ayı içerisinde Juventus FC ile Konami ortasında imzalanan mutabakat ile eFootball PES 2020 için üç yıllık bir mutabakat imzalanmıştı. Bu bağlamda, muahede sona erene kadar ünlü İtalyan kulübünün logoları ve ekipmanlarının lisanslı olarak çıkacak olan oyunlarda yer almasının yanı sıra, üç boyutlu tarama teknolojisi ile hem futbolcular hem de Allianz Stadium da son derece gerçekçi bir halde karşımıza çıkmıştı.

Bu durum haliyle, Juventus FC ekibinin rakip FIFA oyunlarında Piemonte Calcio üzere farklı bir isim ile yer almasına yol açmıştı. Ne var ki bu ay içerisinde Konami ile olan muahede sona erdi ve Electronic Arts da beklenen hamleyi yaptı.

Electronic Arts Juventus FC Muahedesini Duyurdu

Amerika menşeli yayıncı tarafından yapılan duyuru ile İtalyan kulüp ile birden fazla yılı kapsayan muahedenin yapıldığını müjdeledi. FIFA 23 ile başlayacak olan muahede sonucunda, kulüp logosuna, ekipmanlarına ve formalarına ek olarak Allianz Stadium da lisansı olarak oyunda yer alacak. Ne var ki muahede bununla hudutlu kalmayacak. Electronic Arts ve Juventus FC, futbolun dışında bir dizi ömür üslubu ve kültürel teşebbüsler açısından da birlikte çalışacaklar.

Bildiğiniz üzere FIFA 23, Electronic Arts’ın yayıncılığını yapacağı son FIFA oyunu olacak ve önümüzdeki sene artık EA Sports FC ile yola devam edilecek. Fakat bu elbette hiçbir şeyi etkilemeyecek. Ünlü İtalyan kulübü, yeni oyunda da lisanslı olarak karşımıza çıkmaya devam edecek. Bunun birebir vakitte Amerika menşeli yayıncının halihazırda devam eden bütün muahedeleri için geçerli olacağını da söyleyelim.

Son olarak, geçtiğimiz hafta yapılan yeni FIFA oyununun tanıtımları kapsamında, 27 Temmuz 2022 tarihinde yanı yarın yeni özellikler ve HyperMotion2 teknolojisi hakkında daha fazla ayrıntının bizlere sunulacağını hatırlatalım.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu