Oyun

Dying Light 2 Chapter 2 İçerikleri Yakında Geliyor

Techland, Dying Light 2 Chapter 2 içerikleri hakkında beklenen duyuruyu yaptı. Her ne kadar net tarih verilmemiş olsa da, neler ile karşılaşacağımızı öğrenmiş olduk. Ayrıntılar haberimizde.

Mayıs ayı içerisinde yapılan bir duyuru ile Dying Light 2 için hazırlanan genişletme paketi, Eylül ayına ertelenmişti. Oyuncuların beklediği kalitede bir içeriğin sunulabilmesi için daha fazla vakte gereksinim duyulmasına bağlı olarak alınan karar, elbette bizleri üzmüştü. Fakat Polonya menşeli stüdyo, teselli ikramiyesi babında Chapters ismini verdiği küçük kıssa odaklı içerik bütünleri ile oyuncuların karşısına çıkılacağını da duyurmuştu.

Chapter 1 Haziran – Ağustos ortasını kapsayacak halde yayınlanmış ve fotoğraf modu ve topluluk etkinliklerinin yanı sıra, Chapter 1: In the Footsteps of a Nightrunner kapsamında Dying Light 2 oyununa casus ve rütbe sistemi, vazifeler ve mükafatlar ve yeni düşmanlar eklenmişti.

Dying Light 2 Chapter 2 İçerikleri Neler Olacak?

Eylül – Kasım ortasını kapsayacak ve A Huntress and a Hag ismini taşıyacak olan Chapter 2 ise birkaç hafta içerisinde 1.5 versiyonlu yeni güncelleme yayınlanmış olacak. İsminden da anlayabileceğiniz üzere temel ismi Shen Xiu olup da The Huntress olarak da bilinen bir casusun kıssasını anlatacak. Tam tarihi muhakkak olmasa da, ölümcül meydan okumalara karşı göğüs germemizin gerekeceği yeni kısımda yeni mükafatlar, yeni düşmanlar, yeni silahlar ve çok daha fazlası olacak.

Eylül ayına ertelenmiş olan büyük genişletme paketi ile ilgili olarak verilmiş olan ayrıntılarda, ana öyküyü bitirmeden giriş yapabileceğimiz söylenmişti. Villedor kentine birinci geldiğimiz andan itibaren başlayacakmışız. Detaylı şeyler söylenmemiş olsa da, akışında bizi tekrar kritik seçimlerin beklediği öykünün kentin hudutlarının dışındaki farklı bir bölgede geçeceği de lisana getirilmişti.

Son olarak, geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan sızıntı ile değerli bir yerinin olacağına inanılan gladyatör teması ile karşılaşacağımızı öğrenmiştik. Savaş ve parkur çabalarından oluşan arena savaşlarına katılacak ve kendimizi geliştirerek kıssada kademe kaydedeceğiz. Bunların yanı sıra, öykünün bir kısmının geçeceğine dikkat çekilen Opera Astrid ismi verilen yeni bir büyük opera binası ve iki farklı bitiş ile karşımıza çıkacağından da bahsedilmişti. Kilise ve metro istasyonu üzere daha diğer yeni pozisyon da bulunacak iken, yeni yapay zeka karakterleri de gelecekmiş. Ayrıyeten iki binden fazla yeni diyalogun da bizleri beklediğine dikkat çekilmişti.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu