Spor

Dursun Özbek, Kahramanmaraş’taki anma merasimine katıldı

Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve idare heyeti üyeleri, 6 Şubat sarsıntılarının 1. yılında Kahramanmaraş’ta düzenlenen anma merasimine katıldı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Dursun Özbek ve idare şurası üyelerinin sarsıntı bölgesine gittikleri belirtilerek, şu tabirlere yer verildi:

“İlk olarak Kapıçam Mezarlığı’nı ziyaret eden heyet, sarsıntıda vefat eden ultrAslan Kahramanmaraş üyesi Mehmet Nuri Dağ’ı kabri başında andı, Kahramanmaraş çarşıda esnaf ziyareti yapıldı. Heyet akabinde Galatasaray Spor Kulübü ve Nef Vakfı Afad Hayat Alanı’ndaki mevlit merasimine katıldı. Okunan duaların akabinde Liderimiz Dursun Aydın Özbek, ultrAslan Tekirdağ’ın vefat eden üyesi Cenk Serim ismine bir kütüphane açılışı gerçekleştirdi ve depremzede vatandaşların meskenlerini ziyaret etti.”

Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, “Bugün 6 Şubat 2024. Zelzelenin üzerinden tam 1 sene geçti. Bugün seneidevriyesi. Sarsıntı olduğu gün prestijiyle çabucak sonraki gün buradaydık. Kulüp olarak bölgeye yapılması gereken yardımları acil olarak getirmiştik. Büyük bir kayıp oldu. Allah hepsine rahmet eylesin, yakınlarına da sabır versin. Bugün bu acıları biraz sarmak, biraz dindirmek için Galatasaray Spor Kulübü olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kalıcı konut projemiz var. Münasebetiyle burada yakınlarını kaybedenlerle görüşmek, onlara biraz moral vermek, başsağlığı dilemek için tekrar buradayız. Muazzam bir kalabalık var.” sözlerini kullandı.

Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk ise şu sözleri kullandı:

“Başkanımız 1 yıl evvel zelzelenin birinci saniyelerinde bu takviye hiç bitmeyecek demişti. Sayın Eray Yazgan’ın idaresinde evvel tırlar yola çıktı, sonra konteyner kent. Orada Erden Bey’e de çok teşekkür etmek lazım. Nef’in 500 konteyneri, Galatasaray 500 konteyneri ile bu bölgeye inanılmaz katkı oldu. Dursun liderimizin liderliğinde kalıcı konutlarla ‘bu takviye hiç bitmeyecek’ dedik, motamot o denli. Bugün 1. yıl dönümünde buradayız. Evvel kent mezarlığına gittik, ölenlere dualarımızı okuduk. Şu an esnaf ile beraberiz. Bir yandan üzüntüyü bir yandan gülümsemeyi bir ortada yaşıyoruz. Hayat devam ediyor, yerleri cennet olsun. Allah sabır versin.”

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu