Oyun

Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam Mağazasında Satıştan Kalktı

Geçtiğimiz günlerde sizinle Spec Ops: The Line ile ilgili paylaştığımız haberimizin ardından, benzer bir durum Capcom oyunları için de gerçekleşti. Şu an itibarıyla Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam mağazasında satın alınamıyor. Japon oyun devi tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, sorunun kaynağı muhtemelen belli diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Spec Ops: The Line Steam Mağazasında Satıştan Kaldırıldı! (Güncel)


Devil May Cry serisi, oyun dünyasının hem uzun soluklu hem de değerli serilerinden bir tanesi. 2001 yılında başlayan maceradaki son durak, şimdilik 2019 yılında çıkan Devil May Cry 5.

Her ne kadar ilk üç oyun PlayStation 2 için özel olarak satışa sunulmuş olsa da, üçüncü oyunun Special Edition sürümü ile serinin platforma özel olma durumu da ortadan kalkmıştı. Haliyle bu efsanevi seriyi PC ve Xbox kullanıcıları da deneyimleme fırsatı bulmuşlardı.

Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam Mağazasında Artık Satılmıyor

Bildiğiniz gibi Devil May Cry oyunları Steam mağazasında da satılıyor. Ancak yakın bir zaman önce yeni bir gelişme yaşandı ve Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 oyunlarının satışları birden bire sona erdi. Üçüncü oyun için buradan ve dördüncü oyun için de buradan ulaşabileceğiniz sayfalarda, artık Steam mağazasında satışta olmadıklarına dair ibareler yer alıyor.

Her ne kadar birkaç gün önce satıştan kaldırılma haberini sizlerle paylaştığımız Spec Ops: The Line, sona eren ortaklık lisansları nedeniyle böyle bir durum ile karşı karşıya kalmış olsa da Devil May Cry oyunları için durum farklı olabilir. Ancak Capcom konuya açıklık getirmeden, doğru bir tahminde bulunmak zor.

Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi Steam mağazasında Devil May Cry HD Collection paketi bulunuyor. İçeriğinde de ilk üç Devil May Cry oyunu bulunuyor. Japon oyun devi, koleksiyon paketinin içeriğinde de bulunan üçüncü oyunun bağımsız olarak da satılmasına gerek görmemiş olabilir.

Devil May Cry 4 ise standart sürümünün yanı sıra, yeni içeriklerin ve oynanabilir karakterlerin yanı sıra oyunun geneli için iyileştirmelerin bulunduğu bir Special Edition da var. Japon oyun devi, gelişmiş versiyon var iken standart sürümünün de satışına devam edilmesine gerek duymamış gibi görünüyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, herhangi bir resmi açıklama olmadığı için, işin aslını şu durumda bilmek zor. Muhtemelen Capcom konu ile ilgili olarak resmi bir açıklamada bulunacaktır. Bizler de olası açıklama ile bu haberimizi güncelleyeceğiz. Gelişmeleri takipteyiz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu