Teknoloji

Copilot, Web ve Taşınabilir İçin Yine Tasarlandı

Microsoft, üretken yapay zeka sohbet robotu Copilot için web ve taşınabilir uygulamalarında daha akıcı bir dizayna geçiş yaptı. Şirket, sohbet robotunun cevaplarının daha pak bir görünüm ve his sunduğunu söylerken Copilot‘un neler yapabileceğini vurgulamak için önerilen istemlerden oluşan bir karusel göstereceğini söylüyor.

Yenilenen tasarım, ABD’deki en büyük spor aktifliği olan Muhteşem Bowl’un çabucak öncesinde geliyor. Microsoft, dört yıl ortadan sonra birinci kere büyük oyun için bir reklam yayınlıyor. Reklam, Copilot’u ve kullanıcıların sohbet robotunun taşınabilir uygulamasıyla yapabileceği kimi şeyleri gösteriyor.

Microsoft, 1 yıl evvel bugün yapay zeka dayanaklı Bing Chat’i piyasaya sürdü. Şirket, şu ana kadar insanların çeşitli Copilot tecrübeleri aracılığıyla 5 milyar sohbete katıldığını ve 5 milyar imaj oluşturduğunu söylüyor. Şirket, Copilot’un tahminen de umduğu kadar olmasa da Bing ve Edge’in pazar hissesini artırmasına yardımcı olduğunu belirtiyor.

Bu ortada, Copilot artık daha fazla manzara düzenleme ve oluşturma seçeneğine de sahip. Copilot’taki Designer artık oluşturduğunuz görselleri sohbet robotundan ayrılmanıza gerek kalmadan düzenlemenize imkan tanıyor.

Microsoft ayrıyeten yakında Copilot’ta Designer GPT’yi de piyasaya sürecek. Bunun kullanıcılara “Copilot’un içinde fikirlerinizi görselleştirebileceğiniz sürükleyici, özel bir tuval” sağlayacağı belirtiliyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu