Teknoloji

Chrome güncellemesi ile ‘Yazmama Yardım Et’ özelliği geliyor! Pekala ne işe yarıyor?

Google’ın M122 kodlu Chrome güncellemesi, “Yazmama Yardım Et” ismini verdiği ve rastgele bir web sitesinde kullanıcılara yazı yazmalarında yardımcı olan bir metin oluşturucu getiriyor.

Chrome güncellemesi ile yapay zeka dayanaklı ‘Yazmama Yardım Et’ özelliği geliyor

Bu özellik, yapay zeka kullanarak kullanıcılara yazma konusunda dayanak oluyor. Evvelce makul Google Workspace uygulamaları ve aboneliklerle sonlu olan bu özellik, artık Chrome’daki rastgele bir web sitesindeki rastgele bir metin kutusunda da çalışacak.

Google, bu özelliği resmi olarak deneme etabında olan bir yapay zeka yazı yazma yardımcısı olarak isimlendiriyor. Chrome kullanıcıları, yazmalarına yardımcı olacak bir metin kutusu bulduktan sonra, Yazmama Yardım Et penceresini açabilecek ve bir yazı önerisi verebilecekler.

Özellik, yazı örneklerini kullanıcının görüntülediği web sayfasının bağlamını kullanarak şekillendirebiliyor. Örneğini üstteki görselde görebilirsiniz. Google Chrome’daki Yazmama Yardım Et özelliği tarafından geri dönen yazı örneği, özgün tekliften çok daha uzun ve açıklayıcı. Kısaca özellik, kullanıcılara vakit tasarrufu sağlıyor.

Yeni Chrome özelliği, şimdiye kadar piyasaya sürülen en yararlı yapay zeka araçlarından biri üzere görünüyor. Örneğin, bir şirketin dayanak sohbet botu yahut e-posta sınırı ile irtibat kurmanız gerekiyorsa, bağlantının kusursuz olması gerekmez. Bu tıp bir durumda Chrome güncellemesi ile gelecek Yazmama Yardım Et özelliğini kullanmak, size çok vakit kazandıracak.

Ancak, hala generatif yapay zekanın yanlışlar yapabileceğini ve Google’ın da kullanıcıları bu bahiste uyardığını belirtelim. Yazınızın gerçek olması kıymetli olduğunda, Yazmama Yardım Et’ı kullanmak yerine kendiniz yazmanız daha uygun olacaktır.

Yazmama Yardım Et, bugünden itibaren Chrome M122’de, ABD’de ve İngilizce lisanında kullanılabilir durumda. macOS ve Windows platformlarında Chrome tarayıcısında erişilebilir durumda, lakin basın açıklamasında ChromeOS dayanağından bahsedilmemiş.

Chrome güncellemesi ile gelecek olan ve Bing’in Copilot’a benzeyen Yazmama Yardım Et özelliğinin şu an için global çapta ne vakit yayınlanacağı bilinmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu