Teknoloji

Çevre Temizliği Temalı Spilled!, Kickstarter Kampanyasında 12 Saatte Hedefine Ulaştı

Her ne kadar son yıllarda 10 binlerce oyun çıkıyor ve haliyle takip etmesi zorlaşıyorsa da bağımsız yapımları olabildiğince radarımda tutmaya çalışıyor, dikkatimi çekenler olduğunda da sizlerle paylaşmaya gayret gösteriyorum. Bugün de böyle bir bağımsız yapım ile ilgili bir haber paylaşmak istedim.

Hani bazen “açıp biraz oynayayım da kafa dağıtayım, rahatlayayım” dediğiniz oyunlar olur ya, Spilled! de bu türden bir oyun olmayı hedefliyor. Ufak bir tekneyle yola çıkacak, denizleri temizleyecek, teknenizi geliştirecek, sonra daha geniş alanları temizleyecek ve yolunuza bu şekilde devam edeceksiniz.

İşte bu sevimli oyun için bir Kickstarter kampanyası başlatıldı. 10.000$ hedefiyle yola çıkan oyun 12 saat içerisinde bu hedefe ulaştı. Şu anda 15.801$ destek toplamış durumda.

Bu durum beni sevindirdi. Bu oyunun arkasında tek başına oyun geliştiren genç bir isim olduğunu bilince ve kendisinin hikayesiyle oyun arasında bir bağ kurduğunu öğrenince sizler de benim gibi düşünebilirsiniz.

Oyunun geliştiricisi Lente, Hollandalı bir genç kız, henüz 23 yaşında. Kendisi bir teknede büyümüş. Uzun süredir oyun geliştirme ile ilgileniyormuş fakat 2022’nin sonundan itibaren bu işin üzerine daha fazla düşmeye karar vermiş. Kendisine ufak bir tekne almış. Böylece yaşam masraflarının düştüğünü ve bu sayede oyun yapma hayaline odaklanma imkânı bulduğunu söylüyor.

Annesiyle birlikte tekneyi yenilerken, petrol sızıntılarını bir tekneyle temizlediğimiz rahatlatıcı, çevreye duyarlı bir oyun geliştirme fikri gelmiş aklına ve “Spilled!” üzerinde çalışmaya başlamış. Bu oyunla kirlilik sorunu hakkında farkındalık yaratmayı ve diğer geliştiricilere benzer oyunlar yapmak konusunda ilham vermeyi umduğunu söylüyor Lente. Umarım hedeflerine ulaşır.

Moralimi bozan gelişmelerle dolu şu günlerde yüzümü bir nebze güldüren bir haber oldu, ben de sizlerle paylaşmak istedim sevgili Oyungezerler. Eğer siz de Lente’ye destek olmak isterseniz, Steam sayfasına gidip oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu