Oyun

Call of Duty Next Aktifliği Duyuruldu!

Önümüzdeki ay içerisinde Call of Duty Next etkinliği düzenlenecek. Halihazırda geliştirilmekte olan oyunlar hakkında yeni haberler alacağımız aktiflik için takviminizde 15 Eylül 2022 tarihine bir işaret koyun. Ayrıntılar haberimizde.

Activision ve Infinity Ward, Haziran ayı içerisinde Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 duyurusunu yapmıştı. Çağdaş Warfare için devam niteliği taşıyacak olan oyun, Price, Soap, Gaz, Ghost ve Laswell’den oluşan Task Force 141 grubunun terörist komplosunu ve Birleşik Devletler’e yönelik saldırıyı etkisiz hale getirmek için verdikleri çabayı anlatacak. Senaryoda ayrıyeten Meksika Özel Kuvvetler’den Albay Alejandro Vargas ve muhalifler üzere yeni müttefiklerimiz de olacak.

Bildiğiniz üzere, son çıkan Call of Duty oyunlarında olduğu üzere Çağdaş Warfare 2 tanıtımları da ana senaryo, Multiplayer ve Zombies olmak üzere farklı tarihlerde yapılıyor. Hafta sonunda gerçekleştirilen Call of Duty League Championship Weekend sırasında, Call of Duty Next aktifliği de duyuruldu.

Call of Duty Next Aktifliği Sırasında Bizleri Neler Bekleyecek?

15 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olan aktiflik kapsamında merak edilen çok oyunculu modlar ile ilgili detaylar ortaya çıkartılacak iken, hem Battle Royale oyunu Warzone için gelecek planları ve mobil Warzone oyunu masaya yatırılacak. Ayrıyeten önde gelen yayıncılardan canlı oynanış gösterimi de izleyebileceğiz.

https://twitter.com/CallofDuty/status/1556366273788911619

Eğer PlayStation 4 yahut PlayStation 5 kullanıcısı olup da Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oyununu ön-sipariş ile satın almış olan kullanıcılar, 16 Eylül 2022 Cuma günü TSİ 20:00 sıralarında erken erişimde bulunabilecekler. Aksi takdirde, 18 Eylül 2022 Pazar günü TSİ 20:00 sıralarında iştirak fırsatı bulunabilecekler. Birinci hafta 22 Eylül 2022 Perşembe günü sona erecek.

İkinci hafta ise birebir gün yani 22 Eylül 2022 Perşembe günü TSİ 20:00 sıralarında, hem tüm PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları hem de ön-sipariş ile satın almış olan PC, Xbox One ve Xbox Series kullanıcıları için başlayacak. Ön-sipariş ile satın almamış olan kullanıcıların iştirakte bulunacakları vakit ise 24 Eylül 2022 Cumartesi günü TSİ 20:00 olarak belirlenmiş. İkinci haftanın sona ereceği tarih ise 26 Eylül 2022 Pazartesi.

Öte yandan Call of Duty: Warzone 2, Şubat ayı içerisinde onaylanmıştı. Büyük bir evrimin yaşanacağının söylendiği yeni Battle Royale oyununun sıfırdan geliştirilmekte olduğunu ve yeni bir oyun alanının ve açık dünya modunun bulunacağını öğrenmiştik.

Mart ayında içerisinde onaylanan Warzone taşınabilir versiyonunun ise Project Aurora kod ismiyle geliştirilmekte olduğu söylenmişti. Tıpkı ay içerisinde TheGhostofHope tarafından sızdırılan bilgiler ışığında da Verdansk haritasının geri döneceğini, lakin PC ve konsol versiyonlarındakine benzemeyeceğini öğrenmiştik. O denli ki, muhakkak kıymetli noktaların bir ortaya getirilmiş olmasının yanı sıra keşfedilecek olan yeni yerler göreceğimiz lisana getirilmişti.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu