Oyun

Blizzard Diablo Immortal Oyun için Satın Alımlarını Destekliyor

Blizzard Diablo Immortal oyun içi satın alımlar hakkında açıklama yaparak, gerçek yolda yürüdüklerini lisana getirdi. Bunu da kendilerince haklı bir münasebet ile destekliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Diablo Immortal, son periyotta gündemden düşmeyen oyunların neredeyse başında geliyor. Özellikle oyun içi satın alımları yüzünden tenkit oklarının amacı olan Diablo Immortal ile ilgili olarak, ünlü bir yayıncının geçtiğimiz haftalarda nadir bir cevheri bulmak için on beş bin dolar harcayan ve sonrada sayfayı kapattığını öğrenmiştik. Birebir halde oyuna ait içerikler hazırlayan Maxroll da bu içerikleri silerek reaksiyon gösteren bir öbür yayıncı olmuştu.

Çıkışından bu yana kırk dokuz milyon dolar gelir elde etmiş olan Diablo Immortal’ın, gün başına bir milyon dolardan fazla kazandırıyor olması da işin değişik yanı olarak karşımıza çıkıyor. “Peki bu durum karşısında Blizzard Entertainment ne düşünüyor?” diye soracak olursanız, mevcut durumdan şikayetçi olmamakla birlikte oyun içi satın alımları da sonuna kadar destekliyor.

Blizzard Diablo Immortal Oyun için Satın Alımları Hakkında Ne Dedi?

LA Times sitesi tarafından yapılan bir röportajda konuşan Blizzard işvereni Mike Ybarra, ideolojilerinin milyonlarca insanın tek kuruş ödemedikleri kusursuz bir oynanış ile senaryoyu bütünüyle bitirebildikleri bir oyuna liderlik etmek olduğunu söyledi. Bu bağlamda, Diablo Immortal hakkında nitekim yeterli hissediyormuş.

Bildiğiniz üzere taşınabilir oyun, Haziran ayının başında çıkmıştı. Karakterinizi her açıdan geliştirmek için yüz on bin dolar harcamanız gerekiyor. Kullanıcı incelemeleri açısından Metacritic ortalaması 0.4 olan Diablo Immortal, serinin en düşük puana sahip oyunu olma özelliğini de taşıyor. Ne var ki tüm bunlar Amerika menşeli şirketin çok da umurunda değilmiş üzere görünüyor.

Diablo Immortal Hakkında

Diablo Immortal, ortalarından seçim yapabileceğiniz Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromencer ve Wizard olmak üzere altı farklı sınıf içerecek. Deckard Cain dahil tanıdık karakterleri de görebileceğimiz öyküsü Diablo II ve Diablo III ortasında geçecek olan oyunda, hem sekiz farklı bölgeye hem de Westmarch kentine yanlışsız seyahat yapacağız. Amacımız ise yozlaşmış Dünyataşı modüllerini, makûs planları uğruna kullanmak isteyen cehennem ordularından evvel toplamak olacak.

Oyunda topluluk tabanlı PvP sisteminin yanı sıra seri için yeni bir toplumsal tecrübe de sunulacak. Başka oyuncular ile devasa bir dünyayı paylaşacak, sekiz oyuncuya kadar Warband kurabilecek ve sonrasında da küme meydan okumalarının üstesinden gelmeye çalışabileceksiniz. Buna ek olarak, yüz elli oyuncuya kadar dayanak sunan klanlara katılabilecek ve klan başarımları kazanabileceksiniz.

Cycle of Strife ise oyuncuları, sunucudaki en üst düzey oyuncunu Immortals başkanı olabilmek için Eternal Crown kazanabilecekleri bir çabanın içine sokacak. Önder olmanız durumunda ise, teğe karşı otuz üzere bir dizi modlar kapsamında saltanatınızı muhafazaya çalışacağınız diğer bir zorluklar silsilesi sizi bekleyecek.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu