Oyun

Avowed’da Birden Fazla Son Olacak

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilmesine devam edilen oyun hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Söylenene göre, Avowed’da birden fazla son ile karşılaşacağız.


İlginizi Çekebilir: Yeni Avowed Detayları Ortaya Çıktı


2020 yılının Temmuz ayındaki Xbox Games Showcase sırasında duyurulmuş olan aksiyon-rol yapma oyunu türündeki Avowed, geçtiğimiz haftalarda yapılan Xbox Developer_Direct sunumunda da karşımıza çıkmış ve oynanışa dair pek çok yeni detay bizlere sunulmuştu.

Avowed’da Birden Fazla Son Görebilmek Mümkün Olacak

PC ve Xbox için geliştirilen ve sonbahar aylarında satışa sunulması beklenen oyun için, IGN tarafından oyun yönetmeni Carrie Patel ile bir röportaj ile yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Avowed’da birden fazla son olacakmış. Ancak Patel, her ne kadar seçimler ve bu seçimlere bağlı olarak farklı sonuçlar ile karşılaşacak olsak da, romantizmin ve yoldaşlarımız için kabul görme sisteminin işin içine dahil edilmeyeceğini söylüyor.

Seçimler ise daha çok oyuncuların kendilerini ifade edebilmesi ile alakalı olacakmış. Yani her bir görevin, verdiğimiz kararlar bağlamında, oyunun geçtiği dünyaya kalıcı etki bırakan bir finali olmayacakmış. Bunun gerekçesi ise, her şeyin beklendiği doğrultuda gerçekleşecek olmasının oyunculara sıkıcı gelebileceği düşüncesi. Yani bazı kararların sonuçlarının etrafımızdaki karakterler üzerinde büyük bir etkisi olacak iken, bazen de fazlasıyla kişisel bir hikaye ile karşılaşacakmışız.

Oyunun yönetmeni Carrie Patel, rol yapma oyunlarının en iyi yanının içeriğin ton, tür, kapsam ve doğa olarak birden fazla yöne doğru gidebilmesi olduğunu söylüyor. Avowed oyununda da bizlere çok farklı deneyimler edinebileceğimiz büyük bir dünya sunulacakmış.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu