Teknoloji

Artık PlayStation 5’in Güç Işığının Parlaklığını Ayarlayabileceksiniz

PlayStation 5’in sistem güncellemesinin yeni versiyonunda (şu anda betada) konsolun güç ışığının parlaklığını ayarlama seçeneği de bulunuyor.

Standart ayar “Parlak” olarak belirlenmiş, ama betaya katılanlar artık “Orta” veya “Loş” seçenekleri arasından da seçim yapabiliyor. İyice karanlık bir ortamda oyun oynuyorsanız güç ışığı gibi ekstra ışıkların dikkat dağıtıcı olduğunu kabul etmek lazım, Sony güç ışığının parlaklığının kısılmasını sağlayarak bu bakımdan güzel bir adım atmış.

Bu betada başka bazı yeni özellikler de bulunuyor. Örneğin Share Screen özelliğine imleç ve emoji tepkileri eklenmiş durumda. Tam ekran modunda Share Screen seyreden katılımcılar, sunucuya emoji şeklinde kutlamalar gönderebilecekler. İmleçler de izleyicilerin nesne ve bölgelerini işaretleyebilmesini sağlayacak.

Dualsense kontrolcüsüne gelen güncelleme ise ses özelliklerini geliştiriyor, artık kontrolcüdeki hoparlör daha yüksek ses verecek ve daha iyi gürültü önlemeye sahip olacak.

PlayStation 5’in yeni sistem güncellemesi önümüzdeki aylarda genel olarak yayınlanacakmış ama betada test edilen her özelliğin yayınlanan versiyonda olma zorunluluğu yok tabii ki.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu