Teknoloji

Apple, Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 Hayalet Dokunma Meselesini Araştırıyor

Apple tarafından Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ile paylaşılan dahili bir notta, şirket kimi Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 akıllı saat ekranlarını etkileyen hayalet dokunma ile ilgili bir sorunun farkında olduğunu ve araştırdığını söyledi.

MacRumors tarafından elde edilen notta, “Bazı müşteriler Apple Watch Series 9 yahut Apple Watch Ultra 2 aygıtlarının ekranlarında yanlış dokunuşlar yaşandığını bildirebilir” deniyor.

Apple sorunun etkilenen Apple Watch modellerinde ekranın “düzensiz atlamasına” yahut rastgele bir kullanıcı etkileşimi olmadan diğer beklenmeyen davranışlar sergilemesine neden olabileceğini tabir ediyor. Notta, sorunun birebir vakitte Apple Watch’un istemeden bir telefon görüşmesi başlatmasına ve kullanıcıların aygıtın şifresini girmesini engellemesine neden olabileceği belirtiliyor.

Apple, kullanıcıların watchOS yazılımlarını aktüel tutmalarını tavsiye ediyor ve şirket gelecekteki bir güncellemesi ile sorunu çözecek üzere gözüküyor. Apple, sorunun ne kadar yaygın olduğunu söylemedi yahut mümkün bir düzeltme için bir vakit aralığı ise sunmadı.

Apple, teknisyenlere, inceleme sırasında etkilenen Apple Watch modellerini onarmamaları talimatını verdi. Bu ortada teknisyenlere, bu sorunu yaşayan müşterilerden Apple logosu görünene kadar Digital Crown’u ve yan düğmeyi birebir anda en az 10 saniye basılı tutarak Apple Watch’larını yine başlatmaya zorlamalarını istemeleri söylendi.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu