Oyun

Activision Steam Mağazasına Tam Manasıyla Döndü

Bildiğiniz üzere aşikâr başlı Activision oyunları Steam üzerinden de satışa sunulmuş olsa da, çoğunluk hala Battle.net’e özel. Lakin Activision Steam mağazasına tam manasıyla bir geri dönüş yapmış durumda. Ayrıntılar haberimizde.

Aslına bakarsanız Amerika menşeli yayıncı Valve mağazasını bütünüyle de terk etmemişti. Sekiro: Shadows Die Twice, Spyro Reignited Trilogy ve Crash Bandicoot N. Sane Trilogy üzere oyunlar Steam üzerinden de yayınlanmıştı. Haliyle Call of Duty serisinin de günün birinde geri döneceği istikametinde bir beklenti her daim vardı. 28 Ekim 2022 tarihinde Steam üzerinden de yayınlanacak olan Call of Duty: Çağdaş II de haliyle büyük bir heyecan yaratmıştı.

Her ne kadar halihazırda dijital PC oyunu mağazası üzerinden satılmayan birçok Activision oyunu olsa da, yakın bir vakitte yaşanan bir gelişme bir oyuncular açısından büyük bir heyecan yarattı.

Activision Steam Mağazasını Güncellemeye Gitti

Daha düne kadar, Amerika menşeli yayıncının Steam sayfası şimdiki oyunlarının listesine yönlendiriyordu. Bugün ise artık şimdiki bir sayfa ile karşılaşıyoruz. Artık bir kapak fotoğrafının ve takip edebilmek için bir düğmenin de yerleştirilmesi ile büyük bir geri dönüşün işareti verilmiş oldu. Yani Activision Blizzard, ileriye dönük olarak Steam mağazasına daha da yakın duracak.

Bu elbette başlarda yeni bir soru işareti oluşturuyor: WWII ile Çağdaş Warfare II ortasındaki Warzone dahil Call of Duty oyunları, Tony Hawk Pro Skater 1 + 2 ve Crash Bandicoot 4: It’s About Time da Valve mağazasındaki yerlerini alacaklar mı? Bunu elbette vakit gösterecek olsa da, yavaştan heyecanlanmamak için hiçbir sebep yok bizce. Bakalım gelişmeler ne istikamette olacak?

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu