Spor

20 Yaş Altı Hür Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Ali Kayalı 20 Yaş Altı Özgür Güreş Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen tertibe 50 kent, 114 kulüpten yaklaşık 450 atlet katıldı.

Final karşılaşmaları sonunda 57 kiloda Melik Gümüş, 61 kiloda Tolga Özbek, 65 kiloda Bekir Özcan, 70 kiloda Umut Erdoğan, 74 kiloda Uğur Yılmaz, 79 kiloda Bekir Talip Övenç, 86 kiloda Ahmet Yağan, 92 kiloda Fatih Altunbaş, 97 kiloda Mücahit Çelik ve 125 kiloda Ömer Faruk Dizikara Türkiye şampiyonu oldu.

Gruplarda ise Ankara TEDAŞ 185 puanla birinci, ASKİ Spor 143 puanla ikinci, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ise 95 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Tertipte dereceye giren atletlere madalyaları, ekiplere da kupaları federasyon yetkililerince verildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Hür Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Ali Kayalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tertibin problemsiz tamamlandığını söyledi.

Kendi ismine şampiyona düzenlendiği için çok memnun olduğunu lisana getiren Kayalı, “Güzel his. İnsanın yaşarken anılması, bu türlü bir jesti görmesi natürel ki keyifli ediyor. Kazasız belasız hoş bir şampiyona geçirdik, gençlerimizi yakından gördük. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını burada izledik.” diye konuştu.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu