Spor

11. Milletlerarası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası Antalya’da başlıyor

11. Memleketler arası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası 8 Şubat Perşembe günü Antalya’da başlayacak.

Türkiye Tekvando Federasyonunun açıklamasına nazaran, 8-14 Şubat tarihlerinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenecek turnuvada, yaklaşık 60 ülkeden 1900 civarında sportmen çaba edecek.

Turnuvada yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerindeki karşılaşmaların yanı sıra poomsae çabası de yapılacak. Yıldızlar ve gençler kategorisindeki karşılaşmalar memleketler arası puan verirken, büyükler kategorisindeki dereceler olimpik puan olarak sportmenlerin hanelerine yazılacak.

Tertipte yarın poomsae, 9-10 Şubat’ta yıldızlar, 11-12 Şubat’ta gençler, 13-14 Şubat’ta ise büyükler kategorisinde karşılaşmalar gerçekleştirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin, “Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın 11’incisini düzenlemenin memnunluğunu yaşıyoruz. Şubat ayının başı artık tüm dünyada ‘Turkish Open’ haftası olarak biliniyor. Ülkemizde tekrar kıymetli bir tertibe imza atacağız. Yıldız ve genç atletlerimizi geleceğe hazırlarken, büyükler kategorisindeki atletlerimize ülkemizde olimpik puan kazandırmanın önünü açıyoruz. Antalya’da birbirinden hoş karşılaşmalar izleyeceğiz. Tüm iştirakçilere muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu